Októberi hírek
A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.
„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktők kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!” E cél vezérelt bennünket idén is, amikor hagyományos módon nyolcadikos diákok mentek be alsós társaikhoz és olvastak fel nekik egy-egy mesét.
Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1–jét a zene világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint „a zene a káoszból rendet teremt, a ritmus a széttartót egységbe fogja, a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja, a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.” Egy kicsit mi is érezhettük a zene erejét október 3-án, amikor iskolánkban a kórus egy rövid, de lelkesítő műsorral lepte meg a tanulókat, tanárokat. A Viva la musica klasszikus bevezetése után könnyedebb dallamok következtek, s a műsor végén együtt énekeltük a „Zene nélkül mit érek én” című számot!
László Mónika
Október 17-én, délelőtt az alsó tagozatos diákok elmentek a szári kultúrházba megnézni az Ákom-Bákom bábszínháztól „A csillagszemű juhász” című bábelőadást. A zenés előadásból megtudtuk, hogy nyerte el a juhász a királylány kezét.
Jól éreztük magunkat.
Ballun Rita és Sárközi Dávid 3. osztályos tanulók
A 2023/24-es tanévben is elindult iskolánk az Intézményi Bozsik Programban, ahol Csákvár, Felcsút, Vértesboglár és Zámoly iskolai csapataival mérkőznek meg. A mérkőzéseket Csákváron játszottuk október 18-án.
Fenyvesi szabolcs

Suli futás 2023
Idén is megrendezésre került a Magyar Diáksport Napja keretén belül a 2023 méteres „sulifutás”. Nagyon jó hangulatú ez a verseny, minden évben nagyon várják a gyerekek. 4 korcsoportban összesen 24 érmet osztottunk ki, az abszolút első fiú és lány versenyzőt kupával díjaztuk.
Eredmények:
1.kcs: 1-2. osztály – Lányok: 1. Barabás Nikoletta 1.a 2. Madár Panna 1.b 3.Berendi Dorina 2.a – Fiúk: 1. Varga Marcell 2.b 2. Kovács Benedek 2.a 3. Gazda-Pusztai Zalán 2.a
2. kcs: 3-4. osztály – Lányok:1. Heider Nóra 3.o 2. Varga Jázmin 3.o 3. Érdi-Czitros Janka 3.o – Fiúk: 1. Pechinger Zalán 3.o 2. Taksz Áron 4.o 3. Boros-Faragó Balázs 4.o
3.kcs: 5-6. osztály – Lányok: 1. Besenyei Csilla 6.o 2. Schandl Kinga 6.o 3. Varga Iringó 5.o – Fiúk: 1. Ilóczki Zsolt 6.o 2. Szotyori-Nagy Zalán 6. o 3. Illés Barnabás 5.o
4.kcs: 7-8. osztály – Lányok: 1. Torma Réka 8. o 3. Földi Johanna 7.o
Fiúk: 1. Dikter Kevin 7.o 2. Nagy Dániel 8.o 3. Tordai Hunor 7.o
Abszolút nyertesek: Fiú: Dikter Kevin Lány: Torma Réka
Bringatúra a 7. osztállyal
Október közepén gondoltunk egyet, és a 7. osztállyal biciklitúrát szerveztünk. Mivel időben korlátozva voltunk, így csak itt a környéken tekertünk. A Tervúton haladva eljutottunk Vérteskozmáig. A szuper időnek köszönhetően 20 km-t bicikliztünk. Mindenki nagyon elfáradt, de végig nagyon jó hangulatban tekertünk. Szuper program az osztályközösség építése szempontjából. Heiderné Varga Katalin

Iskolánkban szokásos módon az október 23-i műsort a hatodik osztály mutatja be. Idén, október 20-ra, péntekre esett az esemény napja, melyet az iskola udvarán adtunk elő. Történetünk középpontjában egy 1956-ban Amerikába menekülő család volt, akik közül a nagyszülők mesélték el az unokáknak a budapesti eseményeket. Az osztály tagjai sokat készültek és színvonalas műsorral emlékeztek a történelmi eseményekre.
Először csak a lyukas zászlók meneteltek,
alattuk egy nemzet vitte sorsát,
kitárva mellét a vad sortüzeknek;
akik álmodtak akkor, megálmodták,
mit lelkébe rejtett a csöppnyi ország:
helyét a megtiport, régi címereknek.
Magyari Lajos: Budapest, 1956 (részlet)

Fenyvesi Szabolcs